MIKSER MA JUŻ 95 LAT!

Historia marki kitchenAid

Interesująca historia naprawdę ważnego wynalazku czasu rewolucji technicznej sięga początków XX wieku. To właśnie wówczas inżynier Herbert Johnston znalazł sposób na to, aby ręczna praca piekarzy stała się łatwiejsza. Wynalazł sposób na jej zmechanizowanie. Jego pomysł polegał na tym, że maszyna została wprawiona w specyficzny ruch planetarny. Naśladował on ręczne wyrabianie ciasta. W roku 1908 udało się stworzyć prototyp opracowanej przez niego konstrukcji. Piekarze przyjęli go naprawdę entuzjastycznie. Tym prostym sposobem udało się odmienić życie piekarzy, którzy dotychczas byli zmuszeni pracować ręcznie. Zaledwie kilka lat później ogromny marki marki Hobart został włączony do wyposażenia okrętów bojowych marynarki USA.

Robot planetarny

Linia zminiaturyzowanych maszyn, które oparte były dokładnie na tej samej konstrukcji została opatentowana w 1919 roku. Wówczas weszła do produkcji pod marką KitchenAid. Nie trzeba było długo czekać – miksery planetarne stały się standardowym wyposażeniem wszystkich dużych piekarni. Początkowo urządzenia te nie prezentowały się zbyt dobrze. Mimo to pojawiły się w naszych domowych kuchniach. Błyskawicznie zdobyły serca kobiet. Prasa tamtego okresu prześcigała się w wychwalaniu ich. Opis nowych i naprawdę niezwykłych pomocników kuchennych można znaleźć w polskich książkach kucharskich wydawanych w tamtym okresie.

Mikser do kuchni

Przez naprawdę długi czas miksery modyfikowano i ulepszano. Tym, co przyświecało produkcji była nieustanna dbałość o doskonała jakość produktu. Warto wiedzieć, że miksery te produkowane są do dzisiaj w fabryce Springfield w stanie Ohio. Prawdziwy milowy krok firma zrobiła, gdy w 1936 roku zdecydowała się zatrudnić światowej sławy projektanta oraz stylistę Egmonta Arensa. Zaprojektował on nowe modele, które miały stać się kanonem nowoczesnego designu. Nie ma się co dziwić, że zdobyły wiele nagród.

Zajęły również stałe miejsce w galeriach i muzeach prezentujących sztukę współczesną w różnych rejonach świata. Mikser W roku 1955 model K był prawdziwą sensacją na targach sztuki użytkowej, które miały miejsce w Atlantic City. Pojawił się tam bowiem w całej gamie kolorów. W efekcie firma zrobiła ogromny krok, jeśli chodzi o zwiększenie atrakcyjności urządzenia.