Jakie soki wybierać chcąc pobudzić metabolizm?

Każdy z nas wie, że w jego codziennej diecie powinno się znaleźć miejsce na pięć porcji warzyw oraz owoców. Niestety, bardzo często zdarza się nam zapominać o tym, jak duże ma to dla nas znaczenie.

Jeśli więc chcemy to zmienić, w pierwszej kolejności powinniśmy stawiać na soki: owocowe, warzywne, a także – warzywno-owocowe. To niezawodny sposób na zaopatrzenie naszego organizmu w energię, której mu brakuje, nie bez znaczenia jest zaś i to, że sok taki wpływa korzystnie na praktycznie każdy znajdujący się w organizmie organ.

Soki odchudzające

Soki nie tylko oczyszczają, ale również odchudzają, a do tego samo ich przygotowanie nie jest skomplikowane. Wszystko to sprawia, że powinny stać się stałym elementem naszego menu i to nawet, jeśli nie walczymy ze zbędnymi kilogramami. Oczywiście, osoby marzące o odchudzaniu, w szczególny sposób powinny zainteresować się warzywami. Te zawierają przecież nie tylko witaminy i minerały, ale również błonnik, nie bez znaczenia jest zaś i to, że pojawia się on w nich w dużych ilościach. Błonnik potrafi skutecznie ograniczać nasz apetyt, jest więc niezawodny, jeśli naszym problemem jest potrzeba podjadania pomiędzy posiłkami. Sprawdź: http://sklep.puregreen.pl/agd/do-kuchni/wyciskarki-wolnoobrotowe/

Domowe soki

Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby decydować się na gotowe soki, lepiej jednak pomyśleć o tych, które można przygotować w domu.

Świeże soki

Wśród tych soków, które pociągają za sobą najbardziej spektakularne działanie odchudzające najczęściej wymienia się przyspieszający przemianę materii sok szpinakowi oraz sok z kapusty, po który warto sięgać również dlatego, że charakteryzuje się działaniem odchudzającym.

Nie można zapominać również o soku z ogórków, który sprawia, że układ trawienny pracuje lepiej, a także o soku selerowym mającym działanie oczyszczające.

Soki z owoców cytrusowych

Oczywiście, nie każdy określa się mianem zwolennika soku warzywnego. Nie brakuje osób, które poszukują nieco słodszych, a tym samym łagodniejszych rozwiązań. W takim przypadku warto pomyśleć przede wszystkim o grejpfrutach, choć również inne owoce cytrusowe mogą wspierać nasze wysiłki mające na celu gubienie nadmiaru kilogramów. Nie można też zapominać o tym, że soki nie są sobie równe. Najlepiej więc sięgać po te, które są świeżo wyciśnięte, a następnie wypijać je od razu. Dobre efekty daje też przechowywanie ich w lodówce.