Poradnik zakupu wyciskarki cz I

Jeśli uznaliśmy, że jest nam potrzebne urządzenie, które będzie umożliwiało wyciskanie soków to trzeba się zastanowić nad tym jakie będzie dla nas najlepsze. Mamy duże doświadczenie w tym temacie, ponieważ takimi urządzeniami zajmujemy się już od lat i dlatego będziemy w stanie zawsze coś odpowiedniego zaproponować. Jeśli ktoś powie, że wybranie wyciskarki do soków będzie proste to bardzo się myli. Tak naprawdę tylko jedna wspólna cecha tych urządzeń będzie istnieć a więc to, że wszystkie wyciskają sok. Inaczej jednak przebiegać będzie cały ten proces, inna jest wydajność urządzeń, czas trwania ich pracy i efekt. Zdarza się również, że nie wszystkie owoce będą w konkretnym urządzeniu przerabiane. Nie ma również urządzenia idealnego, które zawsze będzie można potraktować jako wybór rzeczywiście doskonały. Tak naprawdę jest bardzo wiele różnych czynników, jakie musza być brane pod uwagę i które mogą decydować o tym, czy ta wybrana przez nas propozycja rzeczywiście dobrze będzie się sprawdzać. Warto sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań z tym związanych.

wyciskarka Hurom

Jakie soki lubimy?

Jeśli ktoś chce przygotowywać tylko podstawowe soki z owoców czy warzyw może się zdecydować praktycznie na każde urządzenie, ponieważ sprzęty bez problemu poradzą sobie z przerabianiem tych właśnie składników. Jeśli komuś zależy na nieco innych propozycjach napojów takich, w których będą warzywa liściaste czy drobne owoce jagodowe to sokowirówka nie będzie dobrym wyborem, ponieważ nie będzie w stanie sobie z nimi dobrze poradzić.

Gęsty czy rzadki sok?

W zależności od tego czy mamy wirówkę czy wybieramy wyciskarkę nasz sok będzie miał inną konsystencję. Jeśli komuś będzie zależeć na czasie i chce mieć sok, który będzie bardziej klarowny to w jego przypadku lepszym wyborem będzie bez wątpienia wirówka. Jeśli ktoś woli bardziej esencjonalny i gęstszy sok to dla niego oczywiście najlepsza będzie wyciskarka.

Ile soku będziemy robić?

To również ważne, ponieważ wirówka ma w tym względzie większa wydajność niż wyciskarka. Warto więc takie kwestie wziąć pod uwagę i wybrać to rozwiązanie, które w naszym przypadku będzie dawało możliwość przygotowania skutecznie każdego soku, jaki tylko będziemy chcieli sobie zrealizować.