Wyciskarka do owoców i warzyw - kompendium wiedzy cz I.

Wszystkie urządzenia, które mają być do tworzenia soku mają przede wszystkim wyciągać z owoców i warzyw to co najlepsze. Jednak wszystkie sprzęty różnią się między sobą między innymi techniką działania co wpływa na to jak pozyskiwany jest z nich sok. Wyciskarki do soków są w stanie przygotowywać sok także z takich składników jak poziomki jagody czy rośliny zielone. Te soki jakie będziemy mogli pozyskiwać dzięki wyciskarce najczęściej są dużo bardziej esencjonalne, mają dużo miąższu. Soki, które będą przygotowywane w wyciskarce pozyskuje się dzięki wolnym obrotom i dużej sile miażdżenia.

wyciskarka Hurom

To rozwiązanie, które ostatecznie przynosi najlepszy efekt. Sok nie będzie bowiem napowietrzony i dzięki temu proces utleniania nie będzie niszczył cennych składników, będzie można również zagwarantować sobie większa wydajność prac. Wyprodukowany napój jest bardzo zdrowy, ponieważ zawiera to wszystko co cenne dla naszego organizmu. Wyciskarki są obecnie zróżnicowane i występują w pionowej oraz poziomej formie, będzie można znaleźć również takie, które przygotowywane są ze specjalnymi ostrzami albo bez nich. Ostrza mogą być takim elementem, który usprawni nieco pracę.

 

Prędkość urządzenia optymalna to około 40 obrotów na minutę. Wtedy sok będzie najzdrowszy. Ale są także takie urządzenia, które pracują 120 obrotów na minutę. Są one dla tych osób, którym będzie zależeć na większej wydajności takiego sprzętu. Dostępne urządzenia są także różnicowane pod kątem tego jak wygląda otwór wsadowy. W przypadku wyciskarek z dużym otworem praca będzie łatwiejsza, ponieważ nie będzie trzeba wszystkich składników dzielić na mniejsze przed ich przygotowywaniem. Warto sprawdzać również czy wyciskarka ma jakieś inne dodatkowe opcje. Niekiedy może to być korzystne rozwiązanie, ponieważ będzie można taki sprzęt zdecydowanie lepiej wykorzystać, wprowadzone są niekiedy funkcje związane z homogenizowaniem czy mieleniem. Wyciskarki poziome najczęściej mają więcej tych dodatkowych możliwości.

 

Musimy jednak pamiętać, że po około pół godziny pracy należy zrobić przerwę, ponieważ inaczej możemy doprowadzić do spalenia silnika w urządzeniu. Warto szukać urządzenie z funkcją przepłukiwania, które w praktyce sprawdzi się lepiej ułatwi nam czyszczenie.