Wyciskarka do owoców i warzyw - kompendium wiedzy cz II.

Wyciskarka do cytrusów

Na rynku mamy obecnie dostępne wyciskarki ręczne oraz elektryczne. Mogą być one przygotowywane ze szkła, ceramiki albo plastiku i stali nierdzewnej. Przed zakupem warto sprawdzić jak wygląda wielkość pojemnika na sok. Warto się zastanowić dla jak wielu osób będziemy sok przygotowywać, ponieważ pod tym kątem należy ten pojemnik wybierać. Musi być także przeźroczysty, ponieważ wtedy będziemy widać jego zawartość. Wyciskarka do cytrusów to często część dużego robota kuchennego.

Rodzaje i typy wyciskarek

Wyciskarki ręczne – to niewielkie urządzenia, które będą wykorzystywać siłę mięśni ludzkich do przetworzenia niewielkich ilości owoców i warzyw. Można takie urządzenie zabierać ze sobą w podróż. Można je przygotowywać z tworzyw sztucznych bądź stali nierdzewnej.

wyciskarka Hurom

Wyciskarki elektryczne – są większe i zajmują sporo miejsca. Mogą mieć jeden albo dwa ślimaki, które odpowiadają za miażdżenie owoców. Zróżnicowana będzie także moc użytego silnika. Ma to znaczenie, ponieważ od tego zależeć będzie czy urządzenie jest w stanie pracować skutecznie również z twardymi warzywami i owocami. Urządzenie, które jest tylko do cytrusów najczęściej ma moc poniżej 100W. Sita i ostrza. Sita i ostrza muszą być mocne i gwarantować odpowiednią przepuszczalność. To ważna sprawa, ponieważ od tego zależy jak wydajne będzie urządzenie i jak wiele soku uda się nam przygotować. Mamy jeszcze inne elementy uzupełniające i udoskonalające taki sprzęt. Można znaleźć propozycje z blokadą kapania, wstępnym czyszczeniem automatycznym. Oczywiście powszechnym jest wprowadzenie różnorakich uzupełniających akcesoriów, które mogą zmienić funkcjonalność takiego urządzenia. Zaczynają się między innymi pojawiać propozycje dzięki którym będzie można homogenizować produkty, przygotowując dżemy czy lody. Możliwości są obecnie różne i tak naprawdę od nas wyłącznie zależy jak będziemy je wykorzystywać. Wybierając sprzęt warto brać pod uwagę jego rozmiary i sprawdzić czy będzie nam odpowiadał pod tym kątem, będziemy mieli gdzie go postawić.