Zabezpieczenie lakieru samochodowego – z jakich preparatów korzystać?

Lakier to najważniejsza część zewnętrzna samochodu. To od jego stanu w głównej mierze zależy to, jak auto będzie prezentowało się na ulicy. Ten rodzaj powierzchni wymaga jednak korzystania ze specjalnych preparatów. Te, dostaniemy w wielu sklepach z produktami do auto detailingu. Zanim jednak dokonamy zakupu, musimy dowiedzieć się co będzie nam potrzebne. Informacje na ten temat znajdziemy w poniższym artykule.

Jakie są najczęściej polecane produkty do zabezpieczenia lakieru?

Głównym zadaniem produktów do zabezpieczenia lakieru samochodowego jest ochrona przed kwaśnymi deszczami, promieniowaniem UV, solą rozsypywaną na drodze zimą oraz chemią, która znajduje się w płynach na myjni. Tego typu preparaty, tworzą na powierzchni auta specjalną powłokę, dzięki której wszystkie wymienione czynniki nie oddziałują na nie w tak dużym stopniu. Do najczęściej wybieranych produktów należą zdecydowanie powłoki ceramiczne, kwarce oraz powłoki tytanowe. Poza nimi wyróżniamy również woski oraz powłoki polimerowe i sealanty. Trwałość tych preparatów jest jednak znacząco krótsza.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego – gdzie kupować?

Nie da się ukryć, że kupując samochód najczęściej wydajemy bardzo dużą część swoich funduszy. Właśnie dlatego, powinniśmy dbać o niego stosując wysokiej jakości produkty. Dzięki temu utrzymamy go w idealnym stanie znacząco dłużej. Najlepszymi źródłami z preparatami do zabezpieczenia lakieru samochodowego są specjalistyczne sklepy z auto detailingiem. Kupując w nich, możemy być pewni, że dostarczamy swojemu pojazdowi wszystkiego czego potrzebuje. Tego typu produkty można kupić również w zwykłym sklepie stacjonarnym, jednak w takich miejscach nigdy nie mamy pewności jak były przechowywane. Zdecydowanie odradzamy więc korzystania z tej możliwości.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego – jak zabezpieczyć miękki lakier?

W przypadku lakieru miękkiego, najlepiej sprawdzi się powłoka ceramiczna. Udowodniono, że jest ona w stanie utwardzić lakier o nawet 50%! Jest to bardzo nowoczesna technologia, która tworzy na powierzchni warstwę ochronną o grubości kilku mikronów. Ten preparat do zabezpieczenia lakieru samochodowego znajdziemy między innymi tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Konserwacja-lakieru_Powloki-ochronne-443.html. Dokładnie o taki sklep specjalistyczny chodziło nam w poprzednim akapicie. Robiąc w nim zakupy możemy być pewni wysokiej jakości preparatów oraz ich skuteczności. Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto uchronić samochód przed pyłami oraz piaskiem.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *